Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Konkursa piedāvājums SKAI lielveikalamMāja LapmežciemāDzīvojamās ēkas rekonstrukcija JūrmalāĒku Miesnieku ielā 13,15,17, Rīgā rekonstrukcijaFUTURIS kvartāls starp Dzirnavu, Antonijas un Zaļo ieluAtpūtas nama jaunbūve Jūrmalā, Jūras 26Līvu laukuma konkurssLidostas terminālis KrievijāMāras trepes

LIDOSTAS RĪGA TERMINĀLA PAPLAŠINĀŠANAS 5.KĀRTA – GAISA KUĢU ZIEMEĻU PIESTĀTNES ĒKA

Attīstības 5. kārta ietver jaunas ēkas celtniecību – Ziemeļu piestātni ar tiltiem pasažieru iekāpšanai gaisa kuģos, kas tiks būvēta uz Ziemeļiem no esošā termināla kā arī ar savienojošas galerijas būvi, kas saistīs piestātni ar esošo termināla ēkas kompleksu.

Piestātnes ēka paredzēta atlidojošo un aizlidojošo Šengenas un NeŠengenas pasažieru apkalpošanai ar kopējo kapacitāti līdz 3 miljoni pasažieru gadā. Paredzēti 7 tilti iekāpšani lidmašīnās un 12 izejas uz lidmašīnām 1. stāvā (bus gate).

Ēkas arhitektoniskais tēls un interjera risinājumi turpina iepriekš aizsāktos lidostas paplašināšanas projektos izmantotos pamatprincipus – caurskatāmība, laba orientēšanās telpā un dabīgi un ilgspējīgi pielietotie materiāli.

Autori: A.Kronbergs, R.Saulītis, P.Gibze, E.Runce, Ē.Miķelsons, U.Jaunsubrēns, K.Šulcs, A.Ošeniece, I.Tumpele