Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaNotikumiProjektiHronoloģiski20172016201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001-1991ProgrammatiskiMultimediaPublikācijasPar mumsSadarbībaKontakti
Biroju ēka Rīgā, Jēzusbaznīcas ielāDaudzstāvu dzīvojamās ēkas jaunbūve Rīgā, LucavsalāViesnīcas komplekss Jūrmalā, BražciemāViesnīcas "Radisson SAS Daugava" attīstības apbūves priekšlikumsTirdzniecības un izklaides centrs "Riga Plaza" Kvartāls starp Mūkusalas un Bieķensalas ielāmVAS "Starptautiskās lidostas "Rīga"" pasažieru termināla paplašināšanas 6. kārta - izlidojošo pasažieru reģistrācijas zāleVAS "Starptautiskās lidostas "Rīga"" pasažieru termināla paplašināšanas 5.kārta - ziemeļu piestātneBūvmateriālu veikala-noliktavas NAGLEX fasāžu risinājumsVAS "Starptautiskās lidostas Rīga" V.I.P. kompleksa paplašināšanaBiroju ēka ar noliktavu Mārupes pagastāBrīvības cīņu piemineklis PreiļosDaudzdzīvokļu ēkas rekonstrukcija ar piebūvi Rīgā, Rūpniecības ielā 34aDzīvojamā ēka Salas pagastāDzīvojamās ēkas Salas pagastā interjersCSDD Valmieras nodaļas administratīvās ēkas un teritorijas labiekārtojuma projekts Valmierā, Rīgas ielā 101Apbūves iespējas izpēte Ganību dambīApbūves skice Dienvidu tilta galāApbūves skice Kalnciema ielas rajonāRīgas koncertzāle GRAND VERANDADaudzfunkcionāla ēka Lāčplēša ielā 112Daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ar segtu autostāvvietu cokolstāvā, Ūnijas ielāViesnīca "Alberts" Rīgā, Dzirnavu ielā 33Dzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielā

Zemes gabals atrodas Daugavas krasta tuvumā, Ziemeļu pusē robežojas ar Bukaišu ielas ( J. Čakstes gatves) trasi, kas ir Dienvidu tilta trases turpinājums Daugavas kreisajā krastā. R pusē atrodas Lejupes iela un daži īpašumi ar mazstāvu apbūvi.
Attīstības plānā teritorija sadalīta 3 augstuma zonās:
- tālākā no Daugavas - 12 līdz 17 stāvu augstums;
- vidusdaļā - 10 līdz 12 stāvu augstums;
- teritorijas Dienvidu daļā 7 līdz 9 stāvu augstums.
Zemes gabala daļa gar J. Čakstes gatves malu (Dienvidu tilta trasi) plānota kā zaļa teritorija.
Apbūves kompozīcija veidota kā telpisks acents ēku grupas veidā. Ēku "puduris" veidots kā punktveida ēku kompozīcija, kas augstākajā vietā varētu sasniegt 17 stāvus un kopumā veidotu "krītošu" kopformu virzienā uz Daugavas pusi.
Apbūves priekšlikums paredz augstākās apbūves zonā izvietot 3 ēkas ar stāvu augstumiem 17 stāvi, 16 stāvi, 15 stāvi. Pirmais un otrais stāvs paredzēts komerciāla vai sabiedriska rakstura funkciju izvietojumam. Torņveida ēku funkcija - biroju vai/un dzīvojamās telpas.
Vidusdaļā iekomponēti 4 būvapjomi ar stāvu augstumiem - 16, 14, 12, 10 stāvi, kas varētu būt kā dzīvojamie, tā biroju nami. Zem divām ēkām paredzēta divstāvīga komerciāla vai sabiedriska rakstura ēka.
Dienvidu daļā, kas savā veidā atdalīta ar plānoto ielu, mets paredz apbūvi līdz 9 stāviem ar daudzfunkcionālu 1. un 2. stāva izmantošanu.
Arhitekti: A. Kronbergs
arh. tehn. K. Šulcs