Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Pateicoties Rīgas Pasažieru ostas nosacīti nelielajam izmēram un ekskluzīvajam novietojumam pašā pilsētas centrā, mēs šo teritoriju redzam kā Daugavas labā krasta publiskās telpas pilnvērtīgu sastāvdaļu. Pat neraugoties uz ostas funkcijas izteikti industriālo raksturu, piedāvājam veidu kā šo vidi humanizēt, integrējot to topošajā krastmalas apbūves un labiekārtojuma struktūrā un radot maksimāli atvērtu, visiem cilvēkiem ērti pieejamu, draudzīgu un interesantu rekreācijas vietu pilsētā. Kompleksa organiska integrācija pilsētas publiskajā telpā ar iezīmētu krastmalas nākotnes attīstību, ar ērtu piekļuvi Rīgas vēsturiskajam centram un saikni ar Andrejsalu, ko nodrošina plaša lineāra daudzlīmeņu struktūra. Publiski aktīva un atraktīva vide – iebraucēja pirmais iespaids un Latvijas galvaspilsētas vizītkarte.

Idejas „mugurkauls” – gājēju promenāde.

Vairāku līmeņu, labiekārtota un apzaļumota promenāde paralēli upes krastam nodrošina gājēju plūsmu atdalīšanu no transporta ceļiem un ērtu maģistrāļu šķērsojumu pilsētas vēsturiskā centra virzienā.

Asociatīvais aspekts – ūdens vizma, mirgoņa, vibrācija, viļņošanās - kā vienojošs motīvs visam kompleksam.

Mūsdienīgais aspekts – aktīva, atraktīva, daudzslāņaina, jaunu sajūtu, emociju uzpildīta, dinamiska apkārtnes uztvere.

Cilvēciskais aspekts – relaksējoša, pilsētnieciski moderna, bet romantiska – brīžiem sentimentāla un brīžiem skarba pastaiga, skrējiens, brauciens ar velosipēdu vai skrituļslidām pa jauno realitāti. Jauna, nebijusi Rīga.

Telpiskais aspekts – jaunas dimensijas pilsētas telpā, parks uz termināļa jumta, zaļās daudzlīmeņu promenādes dažādās izpausmes, jauni skatu punkti uz pilsētu.

Autori: Arhis Arhitekti Andris Kronbergs, Arnis Kleinbergs, Jānis Zvejnieks, Raimonds Saulītis, Kristaps Šulcs, Andis Alksniņš, Madara Eisaka, Arnita Ārmane, Paulis Gibze, Anita Šnitko, Ēriks Miķelsons, Vilnis Uzors, Uldis Jaunsubrēns, Evija Runce, Jānis Gertmanis, Kristīne Klišāne, Simona Ozola, Alisa Koroļova.

Vairāk par projektu: spiest šeit ...