Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Atpūtas nama ēka projektēta zemesgabalā, kas atrodas pie meža un 300 metru attālumā no jūras. Ēka plānota zemesgabala dziļumā, respektējot esošo dabas situāciju. Gar Dzintaru prospektu zemesgabala ziemeļos esošā koku audze tiek saglabāta un iesaistīta plānotā ēkas priekšdārza kompozīcijā, kas ietvers ieejas promenādi, apstādījumus un bērnu rotaļu laukumu.

Ēkai tiek rasts lineārs apjoms paralēli Dzintaru prospektam, tā iekļaujoties apkārtējās apbūves pilsētbūvnieciskajā raksturā. Ēkas arhitektoniskais risinājums veidots kā masīvs lineārs pamatapjoms. Telpisku dinamiku ēka iegūst ar vieglās konstrukcijās veidotiem caurspīdīgiem izvirzījumiem. Izvirzītie apjomi veidoti kubiskā proporcijā, tie ritmiski izkārtoti ēkas garajās fasādēs, veidojot simetrisku kompozīciju. Stiklotie izvirzījumi atsaucas uz Jūrmalas verandu arhitektonsikajām struktūrām, kas iemītniekiem paver plašu skatu uz trim pusēm.

Ēkā plānotas 15 atpūtas vienības, kas saistītas ar ātrija tipa centrālu vestibilu ar vaļējām kāpnēm un liftu. Plānotas terases uz jumta un virs stiklotajām izbūvēm, pazemes autostāvvieta.

Autori:

Andris Kronbergs, Arnita Ārmane, Raimonds Saulītis, Jurģis Vizulis, Kristaps Šulcs