Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Teritorijas attīstības priekšlikums izstrādāts 21 ha lielai teritorijai, kas atrodas starp Šmerļa un Biķernieku mežiem, pie Šmerļa ielas – Brīvības ielas tuvumā. Teritorijā atrodas Rīgas Kinostudija – vecākā filmu studija Latvijā kas celta 1961. gadā un tās Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs.
Teritoriju iecerēts veidot kā daudzfunkcionālu pilsētas daļu. Teritorijas funkcionālā izmantošana plānota, ņemot vērā apkārtējās vides ietekmes intensitāti:

- teritorijas ziemeļu daļā tiešā tirdzniecības parka “ALFA” tuvumā paredzēts darījumu un biroju kvartāls;

- teritorijas vidusdaļā iecerēts pārveidot Rīgas Kinostudijas ēku par daudzfunkcionālu celtni ar dažādām kultūras, publiskām, komerciālām un sporta funkcijām;

- teritorijas dienvidos meža parku ielokā paredzēts veidot dzīvojamo kvartālu.

 Galvenais teritorijas telpiskais elements ir plānota centrālā publiskā promenāde, kas projektēta pa teritorijas garenasi ziemeļu dienvidu virzienā. Tā nākotnē savienos Ķīšezeru ar Šmerļa un Biķernieku mežu un tālāk arī ar Mežciema dzīvojamo rajonu, bet teritorijas ietvaros promenāde savienos tirdzniecības parku “ALFA” ar plānoto daudzfunkcionālo kompleksu, ko plānots izveidot Rīgas Kinostudijā. Promenāde projektēta kā apzaļumots bulvāris un tai pieslēdzas vairāki publiski laukumi.

Autori:

A.Kronbergs, M.Eisaka, E.Runce, K.Šulcs, P.Gibze, H.Savickis