Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Notikumi  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiPublikācijasPar mumsKontakti
ARHIS Arhitektu darbi Arhitektūras kalendārāARHIS Arhitekti fotoizstādē ArhitektiČ A K A B U Č IIzstāde "NAFTALĪNS"Valsts prezidents pauž atbalstu arhitektu centieniem „Rīga – 2014” projekta ietvaros un ilgtermiņa pilsētvides plānošanā un attīstībāArhitekta Arņa Kleinberga izstāde NAFTALĪNSA. Kronbergs: Saules paneļiem uz Gaismas pils jumta būtu jābūtAndra Kronberga intervija "Dienas rītā"Latvijas Arhitektu savienības XIX kongressLAS GADA SKATE 2011arch+video diskusiju vakarsArchiCup 2012

Saules paneļiem uz Gaismas pils jumta būtu jābūt

Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar dzīvojamā nama FUTURIS attīstītājiem ir uzsākusi diskusiju ciklu Nākotnes Rīga jau top, kura mērķis ir sekmēt saskanīgas pilsētvides veidošanos. Tādēļ uz sarunu Dienas rītā aicinājām savienības Padomes priekšsēdētāju, arhitektu Andri Kronbergu.

Sarunā ar Dienas mediju galveno redaktoru Gunti Bojāru, Kronbergs pauda nostāju, ka Gaismas pils būvniecībā tomēr būtu jāievēro ēkas autora Gunāra Birkerta iecere uz tās jumta izvietot saules paneļus.

“Birkerts uzskata šo par lielu iespēju, un es domāju līdzīgi. Otrs jautājums, kā to realizēt? Vai ir līdzekļi? Es personīgi domāju, ka šos līdzekļus vajadzēja atrast. Tas būtu paraugs valstij un signāls pasaulei, ka valsts, būvējot šībrīža galveno ēku, ieliek arī vienu zīmi par to, kā viņa attiecas pret dabu,” izteicās arhitekts.

Runājot par būvniecības nozari kopumā, Kronbergs atzina, ka nozare vēl snauž. Viņš atzina, ka  daudzviet kustība notiek, pateicoties Eiropas Savienības piešķirtajam finansējumam. Kronbergs arī norādīja, ka diezgan daudz tiek būvētas dzīvojamās ēkas Jūrmalā – iespējams, tas saistīts ar likumprojektu par uzturēšanās atļauju piešķiršanu, apmaiņā pret investīcijām Latvijā.

Vaicāts par Latvijas arhitektu konkurētspēju globālā mērogā, Kronbergs atzina, ka ielaušanās citu valstu tirgos saistīta ar lielām izmaksām, kas vietējiem arhitektiem ne vienmēr ir pa spēkam. Vajadzīga liela nauda un spējas, lai angažētu vietējos juristus, vietējos cilvēkus, kas spēj visu procesu apkalpot.

Lai noskatītos pilnu sarunu ar Andri Kronbergu - spiest šeit ...

Diena.lv, 2012. gada 24. aprīlis 11:15