Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaNotikumiProjektiHronoloģiski20172016201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001-1991ProgrammatiskiMultimediaPublikācijasPar mumsSadarbībaKontakti
Dzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāAS "Diena" biroju un redakcijas telpu rekonstrukcijas projektsTornis Raga kāpāDekoratīvs pulkstenis Jūrmalā, Turaidas ielā 1Dzīvoklis Ērgļu ielāLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaBiroju ēka kvartālā starp Marijas, Satekles un Elizabetes ielāmDzīvojamais un biroju komplekss Rīgā, kvartālā starp Antonijas, Dzirnavu, Strēlnieku un Melngaiļa ielāmDarījumu komplekss Rīgā, Balasta dambī 1Radio SWH biroja ēka Skanstes ielāCSDD Liepājas nodaļas administratīvās ēkas un teritorijas labiekārtojuma projekts Liepājā, Brīvības ielā 148Dzīvojamā ēka Rīgā, Miera ielā 55/57Liepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes ēka Bāriņu ielā 3, LiepājāLiepājas pilsētas un rajona policijas pārvaldes ēkas interjers Bāriņu ielā 3, Liepājā

Salas attīstības funkcionālā risinājuma "pamattēze" - veidot daudzfunkcionālu pilsētvidi, kas aptver visas nepieciešamās funkcijas pilnvērtīgai pilsētvides nodrošināšanai un varētu saukties - Rīgas pilsētas jaunais centrs.

Galvenās siluetu veidojošās kompozīcijas pilsētas telpā ir darījumu centru augstbūves salas vidusdaļā un tās ziemeļos, kas veidoti ar atkāpi no Salu tilta trases un iezīmē savrupi stāvošas kompozīcijas. Dažādos skatupunktos no pilsētas šo kompozīciju papildina Zaķusalā esošais Tv tornis un Tv/radio augstbūve.

Liela loma un prioritāte ir iecerētajai zaļajai telpai salas piekrastē, kas beidzās ar ūdens fronti, kā arī salas orientācijai pret debess pusēm.

Lineāri veidotā daudzstāvu dzīvojamā apbūve izvietota R-A virzienā, rodot "skata brīvību" uz ūdens telpas plašumu un tālumā esošiem pilsētas siluetiem. Apbūves siluetā variējot ar stāvu augstumu veidot ielas telpai un pieguļošajai apbūvei radniecīgu augstumu un apbūves intensitāti.

Radiāli izvietoto ielu telpa apbūves pirmajos stāvos veidota atvērta uz pagalmiem un "zaļajām ielām", veidojot plašāku ielas telpu, kas noslēdzas ar kādu no laukumiem, kur plānotas jaunā pilsētas centra sabiedriski nepieciešamās izklaides un atpūtas funkcijas.

Salas "zaļais" perimetrs un ūdens fronte paver plašas iespējas gājēju, velosipēdistu celiņu struktūras izveidei visā salas (salu) teritorijā. Iecerēts izveidot vienotu, publiski pieejamu ceļu un iesegumu struktūru, gan pasīvās, gan aktīvas atpūtas piekritējiem.

Arch. A.Kronbergs, J.Lasis, D.Grāvere
Arch. Tech. K.Šulcs, J.Vizulis, I.Brediks, M.Miķelsons, Ē.Miķelsons