Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Publiskās ārtelpas attīstības mets izstrādāts teritorijai, kas atrodas Ķīpsalas Dienvidu daļā pie Zunda kanāla starp Balasta dambi, Daugavgrīvas un Kr.Valdemāra ielām (garumā - 322 metri).

Zunda kanāla DR krasts veidots  kā vairāklīmeņu atpūtas un izklaides zona, kas iekļautos kopējā Rīgas pilsētas Daugavas kreisā krasta publisko ārtelpu un zaļumu struktūrā.

ZA krastmalas ārtelpa veidota kā pasīvās atpūtas zona ar pastaigu celiņiem, vairāklīmeņu skatu platformām un amfiteātra kāpnēm, maziem rekreācijas objektiem – kafejnīcām un kioskiem.

Saikne – gājēju pārvadi pār Daugavgrīvas ielu nodrošina publiskā transporta pasažieru nokļūšanu gan uz birojiem, kas atrodas abpus Daugavgrīvas ielai, gan uz galveno rekreācijas zonu pie Zunda kanāla.

DR krastmala – aktīvs transporta mezgls ar sabiedriskā transporta pieturām, ar ūdens transporta piestātni. Zemākajā (+0.50) līmenī zem tramvaja sliedēm un zem galvenās pastaigu platformas paredzētas komercplatības un labiekārtota ūdensmalas zona, augstākajā līmenī (+5.00) atrodas galvenā pastaigu platforma ar atsevišķiem nelieliem rekreācijas objektiem – kafejnīcām, kioskiem un divām ēkām, kas ir šīs teritorijas vertikālie akcenti un galvenie piesaistes punkti –  6-7 stāvīgi daudzfunkcionāli atpūtas centri.

Autori:

Arhitekti: A.Kronbergs, A.Šnitko, J.Vizulis, A.Janelis;

Arh. tehniķi:  Ē.Miķelsons, K.Šulcs;