Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Notikumi  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiPublikācijasPar mumsKontakti
Vides dizaina izstāde"ARHIS arhitektūra" grāmatas izlozeARHIS un bērni JūrmalāPasaules arhitektūras diena 2011ARHIS projekta priekšlikums Otrā Pasaules kara muzejam Polijā, Gdaņskā publicēts konkursa darbu katalogāARHIS izstrādātais priekšlikums Bērnudārza projektam Rīgā, Tallinas ielā 6 guvis žūrijas atzinībuSaruna par alternatīviem meklējumiem Austrumeiropas kultūrā sociālisma periodāAndra Kronberga lekcija RISEBAJaunas pilsēttelpas attīstība Daugavas kreisajā krastā RīgāGrāmata KRAMPIS. ARHITEKTS ANDRIS KRONBERGSIntervija ar Andri Kronbergu un Jāni Lejnieku

Intervijā, kas notika 2010.gada rudenī, Andris Kronbergs (ARHIS) stāstīja par Jāņa Lejnieka sarakstīto grāmatu «Krampis» un to, cik svarīgi arī praktizējošam arhitektam neatpalikt no gaisā virmojošās profesionālās domas. Uzzināju arī par labo padomju laika mikrorajonu plānošanā, kā jaunā grāmata atšķiras no pirms diviem gadiem iznākušās biroja ARHIS monogrāfijas, un ka, strādājot ar pēckara modernisma ēku pārbūvēm, ir svarīgi skaidri paust attieksmi pret tām. Sarunas noslēgumā Kronbergs atklāja, ka no vecākajiem kolēģiem mantojis pacietības un izturības mācību. Tā ir doma, ko viņš vēlētos nodot nākamajām latviešu arhitektu paaudzēm. Intervija publicēta grāmatas atvēršanas dienā - 2011. gada 11. janvārī.

Jānim Lejniekam 2010. gada rudenī jautāju, kas viņu pamudināju kļūt par arhitektūras teorētiķi un kritiķi, nevis praktizējošu arhitektu un kā viņa karjeras laikā mainījusies arhitektūras kritika Latvijā. Uzzināju arī par darbu pie grāmatām par Modri Ģelzi un Andri Kronbergu un to, vai pēckara modernismam Latvijā ir reģionālas pazīmes. Intrigu sarunā ieviesa jautājumi par ēku nojaukšanu un pārbūvēm. Sarunas beigās – atbilde uz jautājumu, kurām trim modernisma ēkām Lejnieks nekavējoties piešķirtu kultūras pieminekļa statusu. Intervija publicēta Jāņa Lejnieka grāmatas par Andri Kronbergu «Krampis» atvēršanas dienā – 2011. gada 11. janvārī.

Teksts: Ieva Zībārte

Video: Artis Baņģieris