Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Notikumi  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiPublikācijasPar mumsKontakti
Latvijas kultūras kanonsTriju Zvaigžņu ordenis Andrim KronbergamBankas konkurssARHIS 21Arhitektu dienaPils laukuma konkurssIzstāde ValmierāARHIS un bērni Valmierā

Arhitektūras mēneša ietvaros 2009.gada 16. aprīļa pēcpusdienā Valmieras integrētās bibliotēkas bērnu nodaļas telpās notika radošā darbnīca bērniem, kuru vadīja ARHIS arhitekti.

Radošās darbnīcas tematiskais ietvars - kā savienot pilsētvides elementus - topošo pamatskolu, Gaujas krastu un bibliotēku. Nodarbības laikā tapa dažādas ieceres kā padarīt bērniem interesantāku un aizraujošāku pilsētas publisko telpu.

Rotaļlaukumi ar karuseļiem un slidkalniņiem, kafejnīcas, iepirkšanās vietas, ūdensatrakciju parks, skeitparks, tilti pār Gauju piepildīja gan ceļu gar upi no topošās Valmieras pamatskolas ēkas līdz bibliotēkai, gan arī pārējo pilsētas centrālās daļu.

Apmēram 60 skolnieki no Kauguru un Valmieras skolu 4. klasēm zīmēja, pārrunāja uzskicētās ieceres, strādāja grupās (Gaujas šķērsojumu iespējas, Sporta aktivitātes, Atrakcijas un izklaides, Publiskās ēkas) un veidoja maketu.

Bija pamanāms, ka jaunajiem pilsētas plānotājiem ir attīstīta vietas sajūta, viņi labi orientējās Valmieras maketā. Regulāri strādājot un gudri virzot bērnos esošo potenciālu - pozitīvu enerģiju un vēlmi darboties, varētu veidoties paaudze, kas prot saskatīt un adekvāti vērtēt savu apkārtējo vidi/dzīvestelpu.

Radošās darbnīcas ideja: ARHIS un AVF
Piedalījās:
ARHIS: Kristīne Klišāne, Jānis Zvejnieks, Jurģis Vizulis, Raimonds Saulītis, Zanda Saulīte
AVF: Vents Vīnbergs