Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaNotikumiProjektiHronoloģiski20172016201520142013201220112010200920082007200620052004200320022001-1991ProgrammatiskiMultimediaPublikācijasPar mumsSadarbībaKontakti
Apbūves mets kompleksam Ķīpsalā ”Darījumu centrs Daugava”, Rīgā, Balasta dambī 3A/S “Reģionālās investīciju bankas” ēka Rīgā, Grostonas ielā 15Fasāžu renovācija CSDD Rīgas nodaļas ēkai Rīgā, Bauskas ielā 86Daudzfunkcionāla ēka Rīgā, Jeruzalemes ielā 10Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja ēkas rekonstrukcijas un piebūves mets Rīgā, Kr. Valdemāra ielā 10aOtrā Pasaules kara muzejs Polijā, GdaņskāDzīvojamās mājas rekonstrukcija un palīgēkas jaunbūve Salacgrīvas novadāSkatu tornis Jūrmalā, Dzintaru mežaparkāLaivu piestātne Rīgā, Āgenskalna līcīSporta un atpūtas komplekss „Smilsuhalle”Tipveida vienģimenes dzīvojamās ēkas Salienā, Babītes novadāCSDD Rīgas motormuzeja filiāles ēkas rekonstrukcija Bauskas novadā, Codes pagastāBiroju un dzīvojamā ēka Rīgā, Grēcinieku ielā 4Brīvdienu māja ciematā pie jūras

Šī teritorija iecerēta kā daļa no Jaunā Rīgas darījuma centra ar palielinātu intensitāti un apbūves augstumu. Teritorijas kategorija – centra teritorija.

Apbūve plānota tā, lai esošie apjomi kopā ar plānotajiem kompozicionāli veidotu vienotu, saskaņotu krasta siluetu.

Apbūves organizācijas un teritorijas galvenais elements ir centrālā publiskā gājēju iela ar abpus tai izvietotām komercfunkcijām uz zemesgabala centrālās ass ZA – DR virzienā, kas veido skatu koridoru, ZA virzienā orientēta uz  Vanšu tilta smaili, bet DR galā noslēdzas ar plānoto augstceltni Zunda kanāla pretējā pusē un škērso visu jaunā kvartāla teritoriju.  Ass DR galā –pie Zunda kanāla –  izvērsta rekreācijas zona. Visa  centrālās ass teritorija pacelta virs esošā zemes līmeņa, lai pazemē izvietotu nepieciešamās autostāvvietas un lai tās nebūtu zem pastāvīgā ūdens līmeņa. Gājēju iela, kas savienos Zunda kanālu un viesnīcas ēkas priekšlaukumu, izveidota kā apzaļumots bulvāris ar lēzeniem pacēlumiem augstumu starpības pārvarēšanai.

Publiski lietojama un aktīvi izmantojama Zunda kanāla krastmalas zona izvietojas visa zonas garumā. Tajā iekļauts publisks laukums ar paviljonu apbūvi. Kanāls, kanālmalas un kanāla tilti vai pārvadi veidoti, lai tie būtu piemēroti ūdenstransporta kustībai.

Autori:

Arhitekti: A.Kronbergs, A.Šnitko, V.Uzors, J.Vizulis, M.Eisaka, E.Runce, I.Kalvelis, A.Janelis, R.Saulītis;

Arh.tehniķi: K.Šulcs, Ē.Miķelsons, P.Gibze, A.Dzenis, U.Jaunsubrēns, A.Alksniņš;