Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

2008.gadā tika izstrādāta tehniskā projekta korekcija skatu torņa celtniecībai Jūrmalā, Dzintaru Mežaparkā, Dzintaros 1510, par pamatu ņemot iepriekš saskaņoto projektu (arhitekts A.Kleinbergs, arh. palīgs A.Gorodņičijs) skatu tornim Jūrmalā, dabas parkā RAGAKĀPA.

Teritorijas sadaļu un būvprojekta ģenerālplānu izstrādājis Dzintaru Mežaparka rekonstrukcijas projekta autors –  SIA „Substance”.

Būves augstums ir 36,5m un augšējā platforma virs koku galotnēm nodrošina iespēju  redzēt jūru, Jūrmalas teritoriju un skaidrā laikā pat Rīgas torņus un augstceltnes.

Skatu torņa konstrukcija veidota no cinkota metāla profiliem, apdarei izmantojot līmētas ar aizsargkrāsu apstrādātas priedes koka brusas un darbnīcā izgatavotus režģus, kas kopumā palīdz jaunbūvētajam objektam labi iekļauties dabas parka ainavā.

Ērtas metāla režģa kāpnes ar 203 pakāpieniem uzved  kāpējus līdz skatu platformai 33,5m augstumā. Pa ceļam visās četrās torņa fasādēs izbūvēti 12 balkoni, kas dod iespēju vērot parku no dažāda augstuma.

Parka apmeklētājiem tornis pieejams no 2010.gada maija.

Arhitekti: Arnis Kleinbergs, Ieva Štāle

Foto: Arnis Kleinbergs