Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Ēkas rekonstrukcija Rīgā, Grēcinieku ielā 4 ietver esošā būvapjoma rekonstrukciju un jauna apjoma izbūvi gruntsgabala pagalma daļā.

Esošais ēkas apjoms uzcelts ap 1795. gadu, iespējams, pēc arhitekta K. Hāberlanda projekta. Tā tiek atzīta kā vērtīga, atsevišķās detaļās, būvgaldniecības izstrādājumos autentiska un 18. gs. klasicisma būvniecības tradīcijas raksturojoša. Tādēļ rekonstrukcijas koncepcija veidota respektējot vēsturisko mantojumu un pakārtojot jaunveidojamās struktūras un telpu programmu esošajam vēsturiskajam plānojumam, kā arī restaurējot vērtīgos autentiskos 18. gs. beigu būvgaldniecības izstrādājumus.

Jaunā apjoma konceptuālais risinājums viedots principiāli atšķirīgs no rekonstruējamās ēkas gan konstruktīvajā struktūrā, gan materiālos akcentējot tā nepārprotamu piederību 21. gs. būvmākslai.

Objekta kodolu veido savienojuma mezgls starp ēku kompleksa daļām. Pāreju - tiltiņu izvietojums reaģē uz esošās ēkas logu vietām, veidojot ieejas.

Funkcionāli esošās un projektējamās ēkas veidotas publiski pieejamas pirmajos divos, augstākos stāvus paredzot daļēji publiskus, savukārt pēdējie divi stāvi atvēlēti divlīmeņu dzīvokļiem ar skatu pār vecrīgu.

Autori:

Arhitekti: Andris Kronbergs, Brigita Bula, Ivars Brediks, Madara Eisaka, Evija Runce

Arhitekti tehniķi: Kristaps Šulcs, Paulis Gibze