Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Tehniskais projekts: 2006-2007

Būvniecība: 2007-2009

Biroju ēkas projekts ir sastāvdaļa plašam rekonstrukcijas projektam kvartālā starp Dzirnavu, Antonijas un Zaļo ielu. Projekta 3. kārtā, Zaļajā ielā 1 esošā vēsturiskā tabakas fabrikas ēka rekonstruēta par biroju ēku. Pārbūves rezultātā saglabāta ēkas pamatstruktūra un  fasāde, bet mainīta telpu funkcija no rūpnieciskām telpām uz birojiem.

Četrstāvu ražošanas korpusam gar Zaļo ielu atjaunota esošā, pēc 2. pasaules kara saglabājusies fasāde, maksimāli saglabājot un atjaunojot apmetumu 1.-3. stāva robežās. Ēkas pirmie 3 stāvi atjaunoti, iezīmējot galveno ieeju ēkā ar stiklotu fasādi un ātriju 2 stāvu augstumā. 20.gs otrās puses 4. stāva izbūve nojaukta, veidojot jaunu 4. un 5.stāvu stiklotās alumīnija konstrukcijās, nepārsniedzot nojauktās jumta izbūves augstumu. Lai nodrošinātu biroju ēkas funkcionalitāti, attīstīta centrālā kāpņu telpa, to papildinot ar liftiem, liftu hallēm un higiēnas telpām.

Ēkas ziemeļaustrumu galā esošais kāpņu tornis saglabāts visā augstumā kā atmiņa par  1902. gadā būvētās Rūtenberga tabakas fabrikas sešiem stāviem, no kuriem trīs tika sagrauti 2. pasaules karā.

Autori:

Arhitekti: Andris Kronbergs, Brigita Bula, Ivo Kalvelis, Vilnis Uzors

Arhitekti tehniķi: Uldis Beķeris, Uldis Jaunsubrēns, Ēriks Miķelsons, Jurģis Vizulis, Ivars Brediks, Ansis Zītars, Arnita Ārmane, Kārlis Saltups, Paulis Gibze