Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

“Likteņdārzs” paredzēts kā parks – piemiņas vieta 20. gadsimta totalitāro režīmu cietušiem un bojā gājušiem 600 000 latviešiem. Parka idejas autors ir ainavu arhitekts Shunmyo Masuno un Japan Landscape Consultants (2006. gada Kokneses fonda organizētā starptautiskā ideju konkursa uzvarētāji).

Parka Ziemeļos paredzēta vieta daudzfunkcionālai sabiedriskai ēkai, kuras projektu izstrādājuši projektēšanas biroja ARHIS arhitekti (birojs izstrādājis arī „Likteņdārza” idejas piesaistes projektu).

Multifunkcionālā ēka veidota kā turpinājums „Likteņdārza” idejai par cilvēka pārdomām, kas rodas, šķērsojot tiltu no pagātnes uz nākotni. Tēlaini izsakoties, ēka ir tilta aizsākums, balsts, laipa upes malā no kuras doties nezināmajā nākotnē. Šī pamatideja arī noteikusi ēkas gareno pamatformu (apm. 175.7mx18m).

Ēkas „saplūšana” ar apkārtējo dabu un parku projektā tiks īstenota tiešā un arī pārnestā nozīmē, gan piemērojot to dažādām publiskām aktivitātēm, gan pielietojot ekoloģiskus un ilgtspējīgus risinājumus ēkas vēdināšanai, apkurei, kanalizācijai.

Autori:

Arhitekti: Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, Anita Šnitko, Alvis Janelis, Jurģis Vizulis

Arh. tehn.: Jekaterina Olonkina, Ēriks Miķelsons, Andis Alksniņš, Andris Dzenis, Ansis Zītars