Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Mūsu piedāvātais risinājums paredz Jūrniecības muzeju veidot kā telpiski aktīvu, oriģinālu objektu, kurš tandēmā ar izteikti vertikālo loču torni iezīmē Vecās Ostmalas promenādes noslēgumu vienlaikus kļūstot par arhitektonisku akcentu pilsētas pieejai no jūras puses.

Dinamisks, enerģisks tomēr viengabalains jaunbūves koptēls ar skaidri nolasāmu ēkas struktūru pretstatīts vēsturiskajam vienstāva noliktavas korpusam.

Pēc analoģijas ar jūrā peldošu kuģi, kura klājs pārsvarā ir sasvērtā stāvoklī - muzeja ekspozīcijas izkārtotas uz pandusu sistēmas, kas pa nosacītu spirāli apmeklētājus uzved līdz kafe ēkas augstākajā punktā ar plašu skatu uz jūru. Ērtākai muzeja apskatei var izmantot panorāmas liftu, lai iepazīšanos ar eksponātiem veiktu virzienā no augšas uz leju.

Pandusu  malas izlauzušās caur muzeja ārsienām veido analogu spirālveida ceļu gar ēkas fasādi, kas nodrošina evakuācijas prasības un autonomu piekļuvi kafejnīcai no ārtelpas, bet galvenokārt tas paver brīnišķīgu iespēju pastaigai ar mērķi aplūkot promenādi, pilsētu un pat jūru no dažādiem skatu punktiem dažādos līmeņos.

Viegla metāla konstrukcija ārsienās pildīta ar baltiem, gaismu caurlaidīgiem polikarbonāta paneļiem, ko ēkas galos nomaina caurspīdīgs stiklojums. Blīvajām fasādes daļām un režģim gar sānu galerijām izmantota alumīnija lokšņu apdare. Zilzaļā stikla margas līnija apvij fasādi uzsverot tās dinamisko raksturu un radot krāsainu akcentu monohromajā ēkas apdarē. 

 

Autori Arhitekti: Arnis Kleinbergs, Jānis Zvejnieks, Ieva Štāle, Jurģis Vizulis

Ainavu Arhitekte:Linda Zaļā

Arhitekts tehniķis: Ģirts Kūla, Simona Ozola, Kristaps Šulcs