Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti

Viena no projekta pamatidejām – cauri jaunajai apbūvei veidot gājēju pasāžu savienojot Brīvības ielu ar Lielajiem kapiem, kas šodien pazīstami kā iecienīta pastaigu vieta.

Virszemes apbūvei paredzēts izveidot vienotu platformu reljefa augstākajā (Etnas ielas) līmenī uz kuras izvietoti viesnīcas un dzīvojamo namu būvapjomi un kas iekārtota galvenokārt kā gājēju zona.

Zem plātnes izbūvēti trīs pazemes stāvi, no kuriem pirmais atvēlēts tirdzniecības funkcijai, nākamais autostāvvietai, kuru uzmanto kompleksa apmeklētāji un zemākais – patstāvīgo iedzīvotāju un viesnīcas autostāvvietu ierīkošanai.

1.virszemes līmenis virs platformas ir ievērojami plašāks kā augšējie stāvi, jo atvēlēts tirdzniecības funkcijai un viesnīcas ieejas zonas iekārtošanai.

Sākot ar apbūves 2.virszemes stāvu, visā apbūves teritorijā, plānoti dzīvokļi un viesnīca uz M.Klijānu un Brīvības ielu stūra.

2.stāva līmenī paredzētas plašas apzaļumotas terases, kas veidotas uz apakšējā, paplašinātā stāva jumtiem un atšķirībā no galvenās platformas līmeņa domātas tikai kompleksa iemītniekiem un viesnīcas viesu izmantošanai.

 

Autori Arhitekti: Arnis Kleinbergs, Jānis Zvejnieks

Arhitekti tehniķi: Simona Ozola, Kristaps Šulcs