Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Spilves attīstības vīzijas 1. kārtaSpilves teritorijas attīstības vīzijaTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ATeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāBijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Apbūves skice Kalnciema ielas rajonāDreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāDzīve pilsētā pie dabasApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmZaķusalas attīstības vīzijaDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcija

Tavā acu priekšā kalns - jūrmalas kāpa. Tā ir pēdējā robežšķirtne starp Tevi un TO. Tevī ielīst dažādu sajūtu kokteilis - ilgas pēc plašuma, cerība uz brīnumu, vienkārša ziņkāre.Tas liek Tev kāpt pa iezīmēto ceļu.
Sasniedzot virsotni, Tu neesi vīlies - kāpas pakājē, pašā laipas galā mutuļo strūklaka, kas atgādina vējainas jūras izmestu vilni (īpaši labi tā izskatās nakts krāsainajās gaismās), labajā pusē paveras skats uz jahtu piestātni ar fonā pulsējošo tiltu, pa kreisi, cik skatiens sniedzas, visa ostmala pieblīvēta ar zvejnieku kuģiem un kuģīšiem.
Kādreiz te stiepsies iela ar zivju tirgu, krodziņiem, vasaras terasēm, nelielām bodītēm, kantoru ēkām, kāds leposies ar dzīvokli Vecajā ostmalā.Šobrīd ir pats sākums - kalns, kāpa, tilts, laipa, ceļš, taka... intriga.
Tā ir ieejas zīme agrāk nepieejamajai Liepājas daļai ar vēsturisko nosaukumu - "Vecā ostmala".

Arch. A.Kleinbergs, J.Zvejnieks,
piedaloties arch. tech S.Ozolai