Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Spilves attīstības vīzijas 1. kārtaSpilves teritorijas attīstības vīzijaTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ATeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāBijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Apbūves skice Kalnciema ielas rajonāDreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāDzīve pilsētā pie dabasApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmZaķusalas attīstības vīzijaDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcija

Spilves attīstības vīzijas pirmās kārtas risinājumi balstīti uz iepriekš izstrādāto vīziju pilsētas lokālajam centram Spilve.

Pirmā kārta ietver centra parka ievadposmu ar plānoto sabiedrisko enkurobjektu – topošo Aviācijas muzeju Spilve. Parku un apstādījumu teritorijas dabisks papildinājums ir ūdens teritorijas, kas papildinās esošo grāvju un drenāžu sistēmu ar jauniem kanāliem un ūdens tilpnēm, nodrošinot teritoriju ar ūdenstransportu un rekreācijas iespējām. Teritorija veidojas kā izteikti daudzfunkcionāla pilsētas daļa. Apbūves sabiedriskās funkcijas pilda Aviācijas muzejs Spilve parka teritorijā un bērnudārzs pie promenādes tipa ielas. Biroju funkcija tiek izkārtota daudzfunkcionālās apbūves zonā gar parku – kvartālu pirmo rindu ēkās, Tirdzniecības platības plānotas ēku pirmajos stāvos gar aktīvākajām ielām un parku. Pārējo kvartālu daļu sastāda dzīvojamā apbūve, kas izvietojas ap apzaļumotiem iekšpagalmiem.

Apbūves struktūra pamatā izveido divas zonas – parks ar sabiedrisko apbūvi atrodas kārtas vidusdaļā, austrumos un rietumos tiek veidota kvartālu apbūves struktūra. Kvartālu apbūve plānota kā perimetrālā apbūve – ēkas izvietotas ar garenfasādēm gar ielām, tās netiek bloķētas, tā atverot pagalmus pret ielām un publiskiem parkiem. Teritorijā ir augsts gruntsūdens līmenis, tāpēc autostāvvietas tiek izvietotas kvartālu pirmajos stāvos, veidojot vienlīmeņa platformu visa kvartāla robežā, kas izveido kopigu kvartāla pagalmu. Sabiedriskie objekti veidoti kā brīvstāvoši apjomi zaļajās zonās, tā papildinot apbūves struktūru un izvēršot pilsētas zaļās zonas.

Autori: Andris Kronbergs, Raimonds Saulītis, Arnita Ārmane, Ēriks Miķelsons, Jurģis Vizulis, Kristaps Šulcs