Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Spilves attīstības vīzijas 1. kārtaSpilves teritorijas attīstības vīzijaTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ATeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāBijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Apbūves skice Kalnciema ielas rajonāDreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāDzīve pilsētā pie dabasApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmZaķusalas attīstības vīzijaDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcija

Teritorijas attīstības priekšlikums izstrādāts 21 ha lielai teritorijai, kas atrodas starp Šmerļa un Biķernieku mežiem, pie Šmerļa ielas – Brīvības ielas tuvumā. Teritorijā atrodas Rīgas Kinostudija – vecākā filmu studija Latvijā kas celta 1961. gadā un tās Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvs.
Teritoriju iecerēts veidot kā daudzfunkcionālu pilsētas daļu. Teritorijas funkcionālā izmantošana plānota, ņemot vērā apkārtējās vides ietekmes intensitāti:

- teritorijas ziemeļu daļā tiešā tirdzniecības parka “ALFA” tuvumā paredzēts darījumu un biroju kvartāls;

- teritorijas vidusdaļā iecerēts pārveidot Rīgas Kinostudijas ēku par daudzfunkcionālu celtni ar dažādām kultūras, publiskām, komerciālām un sporta funkcijām;

- teritorijas dienvidos meža parku ielokā paredzēts veidot dzīvojamo kvartālu.

 Galvenais teritorijas telpiskais elements ir plānota centrālā publiskā promenāde, kas projektēta pa teritorijas garenasi ziemeļu dienvidu virzienā. Tā nākotnē savienos Ķīšezeru ar Šmerļa un Biķernieku mežu un tālāk arī ar Mežciema dzīvojamo rajonu, bet teritorijas ietvaros promenāde savienos tirdzniecības parku “ALFA” ar plānoto daudzfunkcionālo kompleksu, ko plānots izveidot Rīgas Kinostudijā. Promenāde projektēta kā apzaļumots bulvāris un tai pieslēdzas vairāki publiski laukumi.

Autori:

A.Kronbergs, M.Eisaka, E.Runce, K.Šulcs, P.Gibze, H.Savickis