Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Spilves attīstības vīzijas 1. kārtaSpilves teritorijas attīstības vīzijaTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ATeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāBijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Apbūves skice Kalnciema ielas rajonāDreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāDzīve pilsētā pie dabasApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmZaķusalas attīstības vīzijaDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcija

Teritorijas attīstības vīzija ir tapusi trīs stadijās: pirmā no tām - teritorijas un tās apkārtnes izpēte (ARHIS), otrā - RTU Arhitektūras un Pilsētplānošanas fakultātes maģistrantūras studentu izstrādātas teritorijas attīstības vīzijas. Šī ir trešā stadija - teritorijas attīstības vīzija, kurā ir vērā ņemtas šo iepriekšējo stadiju galvenās atziņas.

Teritorija atrodas dabas resursu tuvumā - blakus Bukultu meža parkam un tai garām tek Juglas kanāls. Tuvumā atrodas Brīvības gatve, kas ir galvenā transporta maģistrāle no Rīgas ziemeļaustrumu virzienā, turklāt gar novietnes dienvidiem plānota lielākā Rīgas transporta infrastruktūras projekta attīstība – Ziemeļu koridors.

Teritoriju iecerēts veidot kā daudzfunkcionālu pilsētas daļu. Funkcionālā izmantošana plānota, ņemot vērā apkārtējās vides ietekmes intensitāti un esošās apbūves raksturu. Projekts ietver vietējas nozīmes multifunkcionāla centra izveidi, dzīvojamo kvartālu ar mazstāvu daudzdzīvokļu ēkām, savrupmāju apbūvi, labiekārtotu apzaļumojuma zonu ar mazdārziņu teritorijām, eko–dārziem, sporta aktivitāšu laukumiem un atpūtas – piknika vietām, kā arī laivu un ūdens centru Juglas kanāla krasta zonā.

Autori: A.Kronbergs, M.Eisaka, E.Runce, A.Ārmane, A.Šnitko, P.Gibze, A.Dzenis, A.Alksniņš, Ē.Miķelsons H.Savickis, K.Šulcs