Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaNotikumiProjektiHronoloģiskiProgrammatiskiSabiedriskās ēkasDzīvojamās ēkasPilsētbūvniecībaRažošanas ēkasSkiču projektiInterjeriMultimediaPublikācijasPar mumsSadarbībaKontakti
Dzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāTeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāVecās ostmalas promenādes sākuma daļas rekonstrukcijaSpilves attīstības vīzijas 1. kārtaStarptautiskās lidostas "Rīga" teritorijas Ziemeļu Austrumu daļas detālais plānojumsĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāApbūves skice Kalnciema ielas rajonāKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ABijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Dreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmSpilves teritorijas attīstības vīzijaZaķusalas attīstības vīzijaAktīvās atpūtas zonas labiekārtojums MežaparkāTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcijaDzīve pilsētā pie dabasDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielā

Teritorijas kompozīcijas pamatā ir virzieni, kuri noteikti, izpētot apkārtējā mikrorajona sociālo infrastruktūru un nosakot iespējamās gājēju plūsmas nākotnē.

Daudzstāvu dzīvojamās ēkas ir izvietotas gar ceļa perimetru, maksimāli attālinot tās no teritorijas centrālās daļas, lai palielinātu teritorijas zaļo zonu. Šie nami veido četras ēku grupas, un katra no tām atrodas uz vienota pakalna virs pazemes autostāvvietas. Katrai ir atšķirīgs fasāžu stiklojuma tonis, tādējādi veidojas sarkano, dzelteno, zilo un zaļo ēku grupas. Katra pakalna raksturīgie toņi ir ņemti vērā, arī izstrādājot apstādījumu struktūru un izvēloties augus.

Teritorijas centrālajā daļā, kas paredzēta tikai kā gājēju zona, izvietotas mazstāvu dzīvojamās ēkas ar komercfunkcijām pirmajos stāvos, bērnudārzi, kā arī daudzfunkcionālas sabiedriskās ēkas.

Biroju ēka pie Lubānas ielas ir projektēta kā dominējošais elements pilsētvidē.

Zemes gabala laukums: 10 ha

Daudzstāvu dzīvojamo ēku skaits 14

Ēku stāvu skaits 1-17

Arhitekti: A.Kronbergs, J.Biķis, V.Uzors
Ainavu arhitekte: L.Zaļā
Arhitekti tehniķi: P.Gibze, A.Zītars, K.Saltups, E.Runce, A.Dzenis, E.Kļaviņš, A.Alksniņš, A.Ārmane, K.Šulcs