Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Spilves attīstības vīzijas 1. kārtaSpilves teritorijas attīstības vīzijaTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ATeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāBijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Apbūves skice Kalnciema ielas rajonāDreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāDzīve pilsētā pie dabasApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmZaķusalas attīstības vīzijaDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcija

Teritorijas kompozīcijas pamatā ir virzieni, kuri noteikti, izpētot apkārtējā mikrorajona sociālo infrastruktūru un nosakot iespējamās gājēju plūsmas nākotnē.

Daudzstāvu dzīvojamās ēkas ir izvietotas gar ceļa perimetru, maksimāli attālinot tās no teritorijas centrālās daļas, lai palielinātu teritorijas zaļo zonu. Šie nami veido četras ēku grupas, un katra no tām atrodas uz vienota pakalna virs pazemes autostāvvietas. Katrai ir atšķirīgs fasāžu stiklojuma tonis, tādējādi veidojas sarkano, dzelteno, zilo un zaļo ēku grupas. Katra pakalna raksturīgie toņi ir ņemti vērā, arī izstrādājot apstādījumu struktūru un izvēloties augus.

Teritorijas centrālajā daļā, kas paredzēta tikai kā gājēju zona, izvietotas mazstāvu dzīvojamās ēkas ar komercfunkcijām pirmajos stāvos, bērnudārzi, kā arī daudzfunkcionālas sabiedriskās ēkas.

Biroju ēka pie Lubānas ielas ir projektēta kā dominējošais elements pilsētvidē.

Zemes gabala laukums: 10 ha

Daudzstāvu dzīvojamo ēku skaits 14

Ēku stāvu skaits 1-17

Arhitekti: A.Kronbergs, J.Biķis, V.Uzors
Ainavu arhitekte: L.Zaļā
Arhitekti tehniķi: P.Gibze, A.Zītars, K.Saltups, E.Runce, A.Dzenis, E.Kļaviņš, A.Alksniņš, A.Ārmane, K.Šulcs