Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Spilves attīstības vīzijas 1. kārtaSpilves teritorijas attīstības vīzijaTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ATeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāBijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Apbūves skice Kalnciema ielas rajonāDreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāDzīve pilsētā pie dabasApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmZaķusalas attīstības vīzijaDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcija

Zemes gabals atrodas Daugavas krasta tuvumā, Ziemeļu pusē robežojas ar Bukaišu ielas ( J. Čakstes gatves) trasi, kas ir Dienvidu tilta trases turpinājums Daugavas kreisajā krastā. R pusē atrodas Lejupes iela un daži īpašumi ar mazstāvu apbūvi.
Attīstības plānā teritorija sadalīta 3 augstuma zonās:
- tālākā no Daugavas - 12 līdz 17 stāvu augstums;
- vidusdaļā - 10 līdz 12 stāvu augstums;
- teritorijas Dienvidu daļā 7 līdz 9 stāvu augstums.
Zemes gabala daļa gar J. Čakstes gatves malu (Dienvidu tilta trasi) plānota kā zaļa teritorija.
Apbūves kompozīcija veidota kā telpisks acents ēku grupas veidā. Ēku "puduris" veidots kā punktveida ēku kompozīcija, kas augstākajā vietā varētu sasniegt 17 stāvus un kopumā veidotu "krītošu" kopformu virzienā uz Daugavas pusi.
Apbūves priekšlikums paredz augstākās apbūves zonā izvietot 3 ēkas ar stāvu augstumiem 17 stāvi, 16 stāvi, 15 stāvi. Pirmais un otrais stāvs paredzēts komerciāla vai sabiedriska rakstura funkciju izvietojumam. Torņveida ēku funkcija - biroju vai/un dzīvojamās telpas.
Vidusdaļā iekomponēti 4 būvapjomi ar stāvu augstumiem - 16, 14, 12, 10 stāvi, kas varētu būt kā dzīvojamie, tā biroju nami. Zem divām ēkām paredzēta divstāvīga komerciāla vai sabiedriska rakstura ēka.
Dienvidu daļā, kas savā veidā atdalīta ar plānoto ielu, mets paredz apbūvi līdz 9 stāviem ar daudzfunkcionālu 1. un 2. stāva izmantošanu.
Arhitekti: A. Kronbergs
arh. tehn. K. Šulcs