Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaNotikumiProjektiHronoloģiskiProgrammatiskiSabiedriskās ēkasDzīvojamās ēkasPilsētbūvniecībaRažošanas ēkasSkiču projektiInterjeriMultimediaPublikācijasPar mumsSadarbībaKontakti
Dzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielāTeritorijas attīstība Mežaparkā, Kokneses prospektā 1A, RīgāVecās ostmalas promenādes sākuma daļas rekonstrukcijaSpilves attīstības vīzijas 1. kārtaStarptautiskās lidostas "Rīga" teritorijas Ziemeļu Austrumu daļas detālais plānojumsĶīpsalas dienvidu daļas un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības vīzijaLucavsalas teritorijas attīstības vīzijaStarptautisks plenērs par "Ķīpsalas attīstības perspektīvām"Kvartāla apbūves skice Skārņu ielā pie Pētera baznīcas”Kaivas tirdzniecības centra” attīstības priekšlikums Dreiliņos, RīgāVecās Ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 1. kārta, LiepājāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 3. un 4.kārta, LiepājāApbūves skice Dienvidu tilta galāVecās ostmalas posma rekonstrukcijas un labiekārtojuma 2.kārta, LiepājāApbūves skice Kalnciema ielas rajonāKvartāla attīstības priekšlikums Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1ABijušās rūpnīcas “Komēta” teritorijas izmantošanas attīstības priekšlikums Rīgā, Gulbju ielā 4Dreiliņu rajona attīstības vīzija RīgāApbūves priekšlikums kvartālos starp Peldu, Mārstaļu, Minsterejas, 13.janvāra, Kalēju, Peitavas un Kungu ielāmSpilves teritorijas attīstības vīzijaZaķusalas attīstības vīzijaAktīvās atpūtas zonas labiekārtojums MežaparkāTeritorijas attīstības vīzija Rīgā, ŠmerlīDzīvojamo un sabiedrisko ēku komplekss Rīgā, Ulbrokas ielāKvartāla: Mūkupurva, Grenču iela, K.Ulmaņa gatve un pieguļošo teritoriju apbūves attīstības koncepcijaDzīve pilsētā pie dabasDzīvojamā un darījumu centra attīstības priekšlikums Čiekurkalnā, Rusova ielā

Salas attīstības funkcionālā risinājuma "pamattēze" - veidot daudzfunkcionālu pilsētvidi, kas aptver visas nepieciešamās funkcijas pilnvērtīgai pilsētvides nodrošināšanai un varētu saukties - Rīgas pilsētas jaunais centrs.

Galvenās siluetu veidojošās kompozīcijas pilsētas telpā ir darījumu centru augstbūves salas vidusdaļā un tās ziemeļos, kas veidoti ar atkāpi no Salu tilta trases un iezīmē savrupi stāvošas kompozīcijas. Dažādos skatupunktos no pilsētas šo kompozīciju papildina Zaķusalā esošais Tv tornis un Tv/radio augstbūve.

Liela loma un prioritāte ir iecerētajai zaļajai telpai salas piekrastē, kas beidzās ar ūdens fronti, kā arī salas orientācijai pret debess pusēm.

Lineāri veidotā daudzstāvu dzīvojamā apbūve izvietota R-A virzienā, rodot "skata brīvību" uz ūdens telpas plašumu un tālumā esošiem pilsētas siluetiem. Apbūves siluetā variējot ar stāvu augstumu veidot ielas telpai un pieguļošajai apbūvei radniecīgu augstumu un apbūves intensitāti.

Radiāli izvietoto ielu telpa apbūves pirmajos stāvos veidota atvērta uz pagalmiem un "zaļajām ielām", veidojot plašāku ielas telpu, kas noslēdzas ar kādu no laukumiem, kur plānotas jaunā pilsētas centra sabiedriski nepieciešamās izklaides un atpūtas funkcijas.

Salas "zaļais" perimetrs un ūdens fronte paver plašas iespējas gājēju, velosipēdistu celiņu struktūras izveidei visā salas (salu) teritorijā. Iecerēts izveidot vienotu, publiski pieejamu ceļu un iesegumu struktūru, gan pasīvās, gan aktīvas atpūtas piekritējiem.

Arch. A.Kronbergs, J.Lasis, D.Grāvere
Arch. Tech. K.Šulcs, J.Vizulis, I.Brediks, M.Miķelsons, Ē.Miķelsons