Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiski20182012-1991PublikācijasPar mumsKontakti
Latvijas gaisa satiksmes vadības tornisRīgas Motormuzeja rekonstrukcija un CSDD klientu apkalpošanas centra piebūve Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) jaunbūve ar klientu apkalpošanas centru Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6 (interjers).Lidosta Rīga termināla paplašināšanaTirdzniecības un izklaides centrs „Riga Plaza” Rīgā, Mūkusalas ielā 71Daudzfunkcionāla ēka Strēlnieku ielā 8Saeimas ēkas Jēkabu ielā 6/8 rekonstrukcijaDaudzfunkcionāla ēka LikteņdārzāDaudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ar komercplatībām Brīvības ielā 131, RīgāKonkursa piedāvājums biroju ēkas jaunbūvei Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 47Lielais Latvijas Valsts karogsTrebū HOMEDzīvojamo ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā 13.,15.,17Filozofu rezidence, Bezdelīgu iela 5, RīgaAtpūtas nams Dzintaru prospektā 44, JūrmalāTipogrāfija "BRITANIA"

Zemes gabals atrodas Kr. Valdemāra un E. Melngaiļa ielu krustojumā, vēsturiskā centra noteikumos īpaši atzīmētā teritorijā, kuras pamatojums saistīts ar Melngaiļa ielas pretējā pusē esošo un daļēji zudušo mazstāvu apbūvi. Viss apskatāmais kvartāls ir daļa no vēsturiskā centra un tam raksturīga perimetrālā apbūve. Šobrīd kvartālam nav viendabīgs mērogs un raksturs, jo to veido sporta stadions, neapbūvēti zemes gabali un perimetrālajai apbūvei atbilstošas mūra ēkas, ar dažādiem dzegas augstumiem.

Atbilstoši RVC apbūves noteikumiem ēkai plānoti četri pilni stāvi, piektais ar samazinātu stāva platību, lai panāktu ēkas augstuma pazeminājumu E. Melngaiļa ielas frontē (tālāk no Kr. Valdemāra ielas) un Kr. Valdemāra Nr. 49 robežas tuvumā. Sestais stāvs veidots ar atkāpi no ēkas pamata kontūras, lai samazinātu redzamo ēkas apjomu un kontrastu starp perimetrālo un mazstāvu koka ēku apbūvi, skatoties no Kr. Valdemāra ielas.

Ēka plānota ar publisku funkciju - pirmajā stāvā komercplatības, augšējos stāvos brīva plānojuma biroja telpas. Pagrabā paredzētas autostāvvietas un tehniskās telpas.

Zemes gabalam ir kvartāla dalījumam neraksturīga forma - garums vairāk kā trīs reizes pārsniedz tā platumu, kas ietekmē arī ēkas vizuālo tēlu. Visa ēkas būvmasa sadalīta vairākos mazākos apjomos, kas veidotu apkārtnei harmonisku, saderīgu ar apkārtējās apbūves formu valodu un tās proporcijām, bet nenoliedzami mūsdienīgu ēkas tēlu. Ārpus standarta stiklotas fasādes sistēmas izbūvētais “režģis” tuvinātu biroja ēkām raksturīgo plašo stiklojumu vēsturiskā centra mērogam un mazinātu rietumu saules staru iekļūšanu biroja telpās.

 Autori: ARHIS ARHITEKTI un PROJEKTĒŠANAS DARBNĪCA.

Arhitekti: Kārlis Saltups, Reinis Prēdelis, Jānis Zvejnieks, Andris Kronbergs, piedaloties  Madarai Šadrinai, Armandam Dobulānam, Mārtiņam Ziemanim