Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiski20182012-1991PublikācijasPar mumsKontakti
Latvijas gaisa satiksmes vadības tornisRīgas Motormuzeja rekonstrukcija un CSDD klientu apkalpošanas centra piebūve Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) jaunbūve ar klientu apkalpošanas centru Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6 (interjers).Lidosta Rīga termināla paplašināšanaTirdzniecības un izklaides centrs „Riga Plaza” Rīgā, Mūkusalas ielā 71Daudzfunkcionāla ēka Strēlnieku ielā 8Saeimas ēkas Jēkabu ielā 6/8 rekonstrukcijaDaudzfunkcionāla ēka LikteņdārzāDaudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ar komercplatībām Brīvības ielā 131, RīgāKonkursa piedāvājums biroju ēkas jaunbūvei Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 47Lielais Latvijas Valsts karogsTrebū HOMEDzīvojamo ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā 13.,15.,17Filozofu rezidence, Bezdelīgu iela 5, RīgaAtpūtas nams Dzintaru prospektā 44, JūrmalāTipogrāfija "BRITANIA"

Rekonstruējamā ēka  atrodas valstiski nozīmīgākā objekta - Saeimas tiešā tuvumā, un iecerētās galvenās funkcijas pēc pārbūves ir konferenču un sanāksmju zāles un darba telpas Saeimas komisijām, arhīva telpas. Nama kultūrvēsturiski vērtīgas ēkas statusu ir vēl viens komplicēts un vienlaicīgi interesants izaicinājums projekta komandai un vēlāk projekta īstenotājiem.

KONCEPCIJA.

Balta un gaiša tautas kalpu skatuve bez ēnām, dūmakaini caurspīdīgā ietvarā. Tumšās domas paliek ārpusē un izplēn. Tie ir trīs jaunās koncepcijas un domāšanas zīmola objekti, kas izvietoti kādreiz greznās bankas stāvos. Tās ir mūsu tautas priekšstāvju domu saskares un apmaiņu telpas un vienlaikus atdzimušās ēkas vizītkarte. Jaunais ienāk vecajā ar respektu, tomēr neslēpjot savu raksturu un progresa garu.

Konkursa koncepcijas autori ARHIS Arhitekti: A.Kronbergs  A.Kleinbergs J.Zvejnieks K.Klišāne  S.Ozola  Vizualizācijas K. Šulcs Interjera viz. D.Bormane