Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiski20182012-1991PublikācijasPar mumsKontakti
Latvijas gaisa satiksmes vadības tornisRīgas Motormuzeja rekonstrukcija un CSDD klientu apkalpošanas centra piebūve Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) jaunbūve ar klientu apkalpošanas centru Rīgā, S.Eizenšteina ielā 6 (interjers).Lidosta Rīga termināla paplašināšanaTirdzniecības un izklaides centrs „Riga Plaza” Rīgā, Mūkusalas ielā 71Daudzfunkcionāla ēka Strēlnieku ielā 8Saeimas ēkas Jēkabu ielā 6/8 rekonstrukcijaDaudzfunkcionāla ēka LikteņdārzāDaudzdzīvokļu dzīvojamā ēka ar komercplatībām Brīvības ielā 131, RīgāKonkursa piedāvājums biroju ēkas jaunbūvei Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 47Lielais Latvijas Valsts karogsTrebū HOMEDzīvojamo ēku rekonstrukcija Miesnieku ielā 13.,15.,17Filozofu rezidence, Bezdelīgu iela 5, RīgaAtpūtas nams Dzintaru prospektā 44, JūrmalāTipogrāfija "BRITANIA"

LIDOSTAS RĪGA TERMINĀLA PAPLAŠINĀŠANAS 5.KĀRTA – GAISA KUĢU ZIEMEĻU PIESTĀTNES ĒKA

Attīstības 5. kārta ietver jaunas ēkas celtniecību – Ziemeļu piestātni ar tiltiem pasažieru iekāpšanai gaisa kuģos, kas tiks būvēta uz Ziemeļiem no esošā termināla kā arī ar savienojošas galerijas būvi, kas saistīs piestātni ar esošo termināla ēkas kompleksu.

Piestātnes ēka paredzēta atlidojošo un aizlidojošo Šengenas un NeŠengenas pasažieru apkalpošanai ar kopējo kapacitāti līdz 3 miljoni pasažieru gadā. Paredzēti 7 tilti iekāpšani lidmašīnās un 12 izejas uz lidmašīnām 1. stāvā (bus gate).

Ēkas arhitektoniskais tēls un interjera risinājumi turpina iepriekš aizsāktos lidostas paplašināšanas projektos izmantotos pamatprincipus – caurskatāmība, laba orientēšanās telpā un dabīgi un ilgspējīgi pielietotie materiāli.

Autori: A.Kronbergs, R.Saulītis, P.Gibze, E.Runce, Ē.Miķelsons, U.Jaunsubrēns, K.Šulcs, A.Ošeniece, I.Tumpele