Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
TICKERDAZE sporta bārs lidostā RĪGABiznesa zāle Starptautiskajā lidostā "Rīga"Izstāde lidostā par lidostuATU DutyFree komerczonas lidostā RĪGAATU Duty Free - Best Seller & Toy store komerczona

„Likteņdārzs“ ir brīvdabas parks – piemiņas vieta 20. gs. totalitāro režīmu cietušiem un bojā gājušiem 600 000 latviešiem. Parka koncepcijas autors ir ainavu arhitekts Shunmyo Masuno un Japan Landscape Consultants, 2006. gadā uzvarot „Kokneses fonds“ organizētā starptautiskā ideju konkursā.

Šogad tika uzsākti būvniecības darbi „Arhis Arhitekti“ projektētai daudzfunkcionālai ēkai parka ziemeļu daļā. Idejas pamatā ir turpinājums „Likteņdārza” koncepcijai par pārdomu ceļu jeb tiltu starp pagātni un nākotni. Ēka būs atvērta ikvienam parka apmeklētājam, paredzot telpas parka administrācijai, kafejnīcai un dažādiem pasākumiem. Ekspluatējamais jumts dos iespēju apskatīt parka teritoriju no jauniem skatpunktiem. Konceptuāli liels uzsvars ir ēkas materialitātei un tektonikai, veidojot vienotu arhitektonisko pieeju gan ārtelpai, gan interjeram.

Parka  koncepcijas  autors: Shunmyo Masuno

Daudzfunkcionālās ēkas autori (2016.g.): A.Kronbergs, R.Saulītis, E.Levins, A.Alksniņš, A.Šnitko

Vizualizācijas: M.Ziemanis