Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Dzīvojamās ēkas pārbūve Vīlandes ielā 18, RīgāSavrupmāja Ikšķilē

Ir pabeigta CSDD jaunās ēkas būvniecība Rīgā, S. Eizenšteina ielā 6. Piecu stāvu nama kopējā platība - 2780 m2. Tā augšējie četri stāvi atvēlēti CSDD administrācijai, bet ieejas stāvā iekārtota klientu apkalpošanas zāle. Lai nodrošinātu savstarpēju funkcionālo saikni, ēkai trešā stāva līmenī izbūvēts savienojums ar blakus esošo Motormuzeju.

CSDD jaunbūves kopējais enerģijas patēriņš gadā ir 66,5 kWh/m2. Automatizētā vadība (BMS) pilnībā kontrolē ēkas inženiersistēmu darbību. Enerģiju taupoši risinājumi īstenoti arī eksterjerā - DR fasāde piesegta ar apzaļumota metāla režģa konstrukciju, bet ielas (ZA) pusē ēka aprīkota ar stiklotu dubulto fasādi, kuras liektā un daudzšķautņainā virsma dažādos leņķos reflektē apkārtni, piešķirot celtnei īpašu vieglumu un rotaļīgumu.

Iekšpusē biroja telpas izkārtotas ap noapaļotas formas ātriju, kuru caurvij krāsainā stiklā ietērpts, lauzītas formas tornis ar pārrunu telpām. Darba kabinetos industriālu noskaņu ienes eksponētās metāla konstrukcijas, un to veiksmīgi papildina individuālais mēbeļu dizains.

 

Autori:  ARHIS ARHITEKTI, Arnis Kleinbergs, Jānis Zvejnieks

Projekta komanda:  Kristīne Klišāne, Donna Bormane, Alvis Janelis, Ivo Kalvelis, Simona Ozola, Uldis Jaunsubrēns

Ainavu arhitekte:  Linda Zaļā

Foto:  Arnis Kleinbergs