Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Īres nams Skolas ielā 2Villa #12 MežaparkāVilla Mežaparkā – mājas dzīve ap centrā veidotu iekšpagalmuVilla #22 Mežaparkā

Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku komplekss sastāv no diviem 18 un 17 stāvus augstiem torņiem, kas ir apvienoti zemes līmenī ar kopīgu autostāvvietu cokolstāvā. Ēkas atrodas pie Daugavas senkrasta nogāzes, kur ir atradusies vēsturiskā Filozofu aleja, ko nākotnē plānots atjaunot un viedot par publisku zaļo zonu. Dēļ tā ēkas dzīvokļu apjoms tika pacelts uz 14m augstām kolonnām, lai neaizsegtu skatu no Filozofu alejas uz Vecrīgu.

Ņemot vērā nelielo ēkai pieguļošo teritoriju, viss autostāvvietas jumts ir apzaļumots un sadalīts apstādījumu, atpūtas un spēļu laukumu zonās. Ēkas pirmā stāva apjomu jumta līmenī abus torņus vieno publiska terase.

Ēkas tēlu raksturo baltās horizontālās joslas, kas uz pelēkā ēkas pamatapjoma fona vijas apkārt katra stāva perimetram pielāgojoties dažādajam balkonu izkārtojumam katrā stāvā, vizuāli mazinot ēku vertikalitāti. Papildus informācija projekta mājas lapā - spiest šeit ...

Idejas autori: A.Kronbergs, E.Runce, M.Gibze, P.Gibze. Tehniskais projekts: A.Kronbergs, R.Saulītis, U.Āmars, P.Gibze. Labiekārtojums: L.Zaļā, M.Legzdiņa. Vizualizācijas: K.Šulcs.