Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
Īres nams Skolas ielā 2Villa #12 MežaparkāVilla Mežaparkā – mājas dzīve ap centrā veidotu iekšpagalmuVilla #22 Mežaparkā

Projekts “Mežaparka Rezidences” aptver 31 ha plašu labiekārtotu teritoriju neapbūvētajā vēsturiskā Mežaparka Dienvidu pusē. Kopējo attīstības koncepciju ARHIS Arhitekti izstrādāja 2013. gadā.

Villas #22 ir viena no šajā teritorijā piedāvātajām jaunbūvēm. Tās novietni zemesgabalā un arhitektūru veido vairāki aspekti. Ir respektēta tradicionālā Mežaparka apkaimes arhitektūra, veidojot priekšpagalmu ar apstādījumiem un akcentējot ēkas ieeju ar galvenajām kāpnēm. Ēka noslēdz perspektīvo skatu no iebraukšanas teritorijā un ar būvapjomu nošķir ielas telpu no iekšpusē esošās privātās teritorijas dienvidu un rietumu pusē.

Dzīvojamās telpas izkārtotas puslokā, zemes līmenī, veidojot saikni ar ārtelpu un sekojot saules ceļam.

Lai vairotu Mežaparka tradicionālo parka sajūtu, ēka daļēji tiek iedziļināta zemes līmenī, skatā no ieejas veidojot zemes valni, kurš risināts kā intensīvs zaļais jumts. Uz šī mākslīgi veidotā reljefa kā kontrastējošs būvapjoms tiek novietots viengabalains, ģeometriski precīzs taisnstūris.

Ēkas stāvi izšķir divus galvenos funkcionālos blokus - ēkas zemes līmenī izvietotas dzīvojamās un atpūtas telpas ar virtuvi, ēkas 2. stāvs paredzēts guļamistabām un saimnieku privātajām telpām.

Apdarē izmantoti materiāli ar īpašībām dabiski novecot, tā papildinot arhitektoniskās kvalitātes noteiktā laika nogrieznī. Tie ir stikls, betons, koks.

Autori : ARHIS Arhitekti  Andris Kronbergs un Edijs Levins.

Vizualizācijas: Edijs Levins un Ēriks Miķelsons un Mārtiņš Ziemanis.