Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
IZZIŅAS, IZSTĀŽU UN IZKLAIDES CENTRS LIEPĀJĀSTO OFISSSveču zīmola ANNA KILPE veikala iekārtojumsVecās ostmalas promenādes sākuma daļas rekonstrukcijaSPĪDVEJA STADIONSRencēnmuižas ''Jaunās pils” rekonstrukcijaMākslinieku darbnīca KuldīgāVienģimenes dzīvojamā ēka Saules ielā 18A, JūrmalāVUDIS MODUĻIAttīstības vīzija Rīgas kvartālā, pie Turgeņeva ielasAktīvās atpūtas zonas labiekārtojums MežaparkāLATLAFT SHOWROOM

Liepājas centrā pie Tirdzniecības kanāla divās industriāla rakstura vēsturiskajās celtnēs pasūtītājs ir iecerējis izveidot „Izziņas, izstāžu un izklaides centru”. ARHIS ARHITEKTI sadarbībā ar H2E piedalījās konkursā par labāko arhitektūras, interjera un ekspozīcijas iekārtojuma ideju. Mūsu darbu žūrija atzina par otro labāko.

Izstrādātā piedāvājuma koncepts – maksimāli saglabājot vēsturisko mantojumu, radīt kompleksu ar mūsdienīgu un jaunajai funkcijai atbilstošu tēlu.

Pret Tirdzniecības kanālu vērsta plaša vitrīna ar tipisku rūpnīcas siluetu iezīmē izziņas centra ieejas fasādi. Tā papildināta ar liela izmēra caurskatāmu kinētisku objektu, kuru darbina „zaļā enerģija” no blakus ieplānotā Enerģijas torņa. Otra milzu vitrīna 5 stāvu augstumā pavērsta pret promenādi virzienā uz jūru. It kā jūras vēja ietekmē savērptā stikla plakne paver plašu skatu visiem ēkas līmeņiem. Iespaidīgie stiklojumi mūsdienīgā veidā demonstrē kompleksa atvērtību, demokrātiskumu un tā publisko raksturu. Pārējās vēsturisko ēku fasādes saglabājamas to oriģinālajā izskatā.

Ēku iekārtojuma koncepcija paredz maksimāli saprotamu tēmu dalījumu, krāsainu un vienkāršu dizainu, radot apmeklētājos sajūtu, ka zinātne un tehnoloģijas ir pieejamas un atvērtas jebkuram. Atsevišķi izvietotie telpiskie apjomi nodrošina piemērotu vidi dažādiem izmēģinājumiem un lietišķo zinātņu tēmu interaktīvam izzināšanas procesam.

 

ARHIS ARHITEKTI autoru kolektīvs:

Arnis Kleinbergs – arhitekts

Jānis Zvejnieks - arhitekts

Donna Bormane - dizainere

Ivo Dzenis - arhitekts

Anita Šnitko - arhitekte

Simona Ozola – arhitektūras - tehniķe

 

Sadarbībā ar H2E:

Ingūna Elere - dizainere

Tatjana Raičiņeca - dizainere

Ģirts Arājs - dizainers

Anete Šalma  - dizainere

Ineta Zelča – Simansone - dizainere

 

Sadarbībā ar Zala Landscape Architects:

Linda Zaļā – ainavu arhitekte

Madara Lezdiņa – ainavu arhitekte