Arhis.lv - ARHIS ARHITEKTI
Projekti  

ENG
ESP

PriekšlapaProjektiHronoloģiskiPublikācijasPar mumsKontakti
IZZIŅAS, IZSTĀŽU UN IZKLAIDES CENTRS LIEPĀJĀSTO OFISSSveču zīmola ANNA KILPE veikala iekārtojumsVecās ostmalas promenādes sākuma daļas rekonstrukcijaSPĪDVEJA STADIONSRencēnmuižas ''Jaunās pils” rekonstrukcijaMākslinieku darbnīca KuldīgāVienģimenes dzīvojamā ēka Saules ielā 18A, JūrmalāVUDIS MODUĻIAttīstības vīzija Rīgas kvartālā, pie Turgeņeva ielasAktīvās atpūtas zonas labiekārtojums MežaparkāLATLAFT SHOWROOM

Rencēnmuiža no 1842. gada līdz pirmās brīvvalsts agrārai reformai piederējusi baronu fon Krīgsmaņu (Kriegsmann) dzimtai. Vēsturiskais muižas komplekss veidots ar tam laikam inovatīvu pieeju, paredzot, ka muiža ir pašpietiekama un nodrošina visu nepieciešamo. Līdz 20. gs. sākumam muižas apbūvē ietilpa ap 30 dažādas nozīmes un pielietojuma ēkas, piemēram jaunā pils, vecā kungu māja, pārvaldnieka māja, kalpu māja, spirta brūzis, pienotava, kūts ar dzīvojamo galu, staļļi, rija-kalte, šķūnis, ledus pagrabs u.c.

Parks ar piecu savā starpā savienotu dīķu sistēmu savu veidolu ieguvis vienlaicīgi ar Jaunās pils būvniecību 1886. gadā. Rekonstruējamā ''Jaunās pils” ēka būvēta Renesanses villu arhitektūrai raksturīgā stilā. Tā ir vietējās nozīmes arhitektūras piemineklis un valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa „Rencēnmuižas apbūve ar parku” daļa.

Rekonstrukcijas mērķis ir saglabāt ēkas vēsturisko substanci un atjaunot tās sākotnējo funkciju – dzīvojamā ēka, papildinot to ar mūsdienu ēku lietošanas prasībām.

Paralēli turpinās darbi pie vairāku muižas kompleksa ēku rekonstrukcijām un parka atjaunošanu, lai atjaunotu Rencēnmuižu.

Autori: A.Kronbergs, A.Šnitko, R.Austriņa, L.Kreislere Vizualizācijas: K.Šulcs